Jak to chodí v IT firmě v Hradci Králové a Olomouci

Očima Milana Šimůnka, trainera v GMC Software Technology.

 

Ahoj, jsem rád, že ses začetl(a) k tomuto článku. Minimálně to svědčí o tvé neuspokojenosti rozhodovat se na základě povrchních informací, které jsou uvedeny na každém pracovním webu.

Co takové nabídky neobsahují, jsou informace zevnitř, do jakého klima vstupuješ a jak bude vypadat tvůj den. Nebudu ti nic nalhávat, většinu dne se pracuje.

Čteš dál? Výborně, dostal(a) ses přes první filtr. :)

 

O firemní kultuře

Upřímně, z vykání při oslovování křestním jménem se mi nedělá v naší rodné řeči dvakrát dobře. Jsem velice rád, že se mi v GMC žaludek nemusí obracet a v klidu si automaticky potykat s kýmkoliv, koho na našich chodbách potkám, nejvyššího vedení nevyjímaje. S lidmi budeš vzájemně vycházet s přátelským respektem již od prvního dne, bez nutnosti otevírat si k lidem vrátka postupným rozplétáním sociálních vztahů.

 

O benefitech

Ono o různých benefitech se ti spíše rozpovídá Terka, Lucka nebo Katka z HR, ale řekl bych, že za tu dobu, co je představují a také jich využívají, často na některé drobnosti zapomínají. Až s cynickým výsměchem nyní vzpomínám na předchozí zaměstnání, kde nám bylo pravidelně připomínáno, jak máme dotovanou kávu, kterou si každý můžeme výhodně za 10 Kč koupit v automatu. Tak aby bylo jasno, na takové blbosti se tu fakt nehraje. Jakoby na kafe se smetánkou nebo mlékem, čaj, slazenou i neslazenou vodu byla Happy Hour. Po celý každý den. A nikdo se tu tím nechlubí. Přijde ti to jako samozřejmost?

Pokud ano, jsem rád, že nebudeš překvapen(a), když si firma všimne tvých narozenin, ani možnosti se odreagovat u stolního fotbálku, či každý týden u kolektivního sportu v předplacené tělocvičně. Prostě takové samozřejmosti.

V GMC uvidíte na každém rohu, že starost o zaměstnance není primárně vnímána jako firemní náklad, který je potřeba minimalizovat, ale jako podmínka pro kvalitně odvedenou práci. A kvalita tu je rozeznávána, ne přehlížena.

 

O rozvoji

GMC si hlídá, jaké znalosti a zkušenosti mají zaměstnanci a funguje tu kompetenční model, jehož podstatou je zajistit, že tvých schopností bude maximálně využito a budeš se moci rozvíjet tak, aby to bylo přínosné samozřejmě hlavně pro firmu, ale i pro tebe. Tvůj rozvoj se může sestávat z několika cest, ať už povinná přes interní kurzy o funkcionalitách našeho software, externí pro obecnější tématiku (např. rozvoj programovacích schopností, komunikace), případně účasti na veletrzích a konferencích. Přijít můžeš se svými vlastními nápady, nebo si vybrat ze školení, která se už někdy vyskytla a byla přínosná.

První půlrok se naučíš hodně. Pak je to víceméně na tobě.

 

O takovém tom domácím žvýkaní

O své práci se hodně bavíme na různých úrovních, ať v rámci týmu, či celé společnosti. Pravidelné meetingy nás udržují dobře zaměřené.

Hodně fajn je, že skoro cele R&D je na jednom místě, pod jednou firmou. Velmi to usnadňuje komunikaci. Nic neoutsourcujeme, takže všechny vědomosti a znalosti jsou dosažitelné bez překážek. Tohle je obzvlášť důležité pro týmy, které potřebují komunikovat s vývojáři napřímo, jako třeba podpora nebo dokumentace. A obráceně. Jestli znáš tu bezmoc, kdy se k nějaké informaci máš dostat přes několik lidí/vrstev a přitom ti tiká SLA, či se blíží Deadline, asi ti je jasné, jak moc je to fajn.

Ano, hrajeme tu na deadliny, SLA a mnoho dalších ukazatelů, protože v procesech jsme fakt dobří. Vše je zdokumentováno, takže postupy a metodiky nejsou cucány z prstu ani šířeny šeptandou. Veškeré tvé povinnosti a tím pádem i tvá práce je transparentní. Umožňuje nám to se efektivně učit z chyb, optimalizovat, ale to pro tebe nejviditelnější - pořádek.

 

Pro blog JobChallenge zpracovala společnost GMC Software Technology, s.r.o.

 

© 2012 All Rights Reserved.
Icontio

Kontaktní osoba:
Bc. Veronika Čechová
M: +420 728 370 870
E: info@jobch.cz

Cookies