1) Poznejte sami sebe

 

Řekněte si, v čem jste obecně dobří, co vás baví a v čem naopak máte rezervy a jaké jsou vaše slabé stránky. Co vás motivuje při práci? Je to vysoký plat, touha být nejlepší v oboru, mít moc a vést druhé lidi, nebo jsou pro vás důležitější harmonické vztahy na pracovišti na úkor dynamičnosti a peněz?

 

2) Jaké jsou vaše kompetence

 

Co je potřeba umět na pozici, na které byste jednou chtěli pracovat? Čím dřív začnete rozvíjet potřebné kompetence, tím větší náskok př

ed ostatními získáte. Sepište si, co umíte už teď, čemu rozumíte, jakými jazyky se domluvíte, jak umíte pracovat s počítačem, zda máte řidičský průkaz. Nezapomínejte ani na soft skills, manažerské a organizační dovednosti, jak dokážete vést lidi, jak pracujete v týmu, jak umíte prezentovat, jaký máte time management.

 

3) Kam se chcete ubírat

 

Zajímá vás spíše humanitní sféra, kreativní činnost, kancelářská práce nebo technické obory? Když se budete hlásit na pozici, kde se vykonává vámi nepříliš oblíbený typ činnosti, za dva roky stejně utečete jinam, protože se vám tam nebude líbit. Vy ztratíte dva roky života, kdy byste se mohli věnovat něčemu pro vás lepšímu, a zaměstnavatel bude muset hledat nového člověka.

 

4) Jakou práci byste v žádném případě nemohli dělat

 

Pokud jste pracovali pro charitu, v neziskové poradně a zjevně máte velké sociální cítění, nehlaste se jako exekutorský koncipient. Podobně když vám vadí dlouhé služební cesty, nechtějte dělat auditora. Neradi pracujete se staršími lidmi? Jděte do mladé dynamické firmy.

 

5) Co všechno jste ochotni pro práci obětovat

 

Jste ochotni se přestěhovat do jiného města? Nebo dokonce do jiné země? Kolik času jste ochotni trávit v práci, jak dlouhé směny budete vykonávat? Vzdáte se času na rodinu nebo na své koníčky? Problém bývá, pokud děláte závodně nějaký sport, protože zaměstnavatel po vás bude chtít, abyste se naplno věnoval práci.

 

6) Jakou firemní kulturu akceptujete

 

Velký bohém asi bude mít problém přestrojit se za typického kravaťáka. Chcete být kolečkem, které přesně zapadne do soukolí firmy, nebo jste individualista, který si jede po svém? Každý potřebuje jinak velký osobní prostor a měli byste vědět, kde jsou hranice toho vašeho.

 

7) Kolik peněz za svou práci chcete

 

Pokud chcete, aby vám každý měsíc přistálo na účtu aspoň třicet tisíc, neziskový sektor pro vás rozhodně nebude to pravé.

 

8) Shánějte si vhodnou praxi

 

Je pochopitelné, že v prvních ročnících studia na vysoké škole ještě přesně nevíte, kam chcete profesně směřovat, a proto zkoušíte co nejvíc věcí. Zhruba od třetího ročníku už by ale vaše praxe měla mít nějakou kontinuitu, měli byste oborově nebo lidsky směřovat k tomu, co chcete dělat.

 

9) Buďte připraveni se uskromnit

 

Nepředstavujte si, že hned po promoci nastoupíte na pozici manažera s padesátitisícovým platem. V prvních letech by pro vás mělo být prioritou získávání praxe a učení se novým věcem i za cenu nižšího platu. Až po roce či dvou naberete potřebné zkušenosti, nebojte se říct si o zvýšení platu. Podobně když je váš nadřízený blbec, musíte někdy ze začátku s prominutím “držet hubu a krok”, než se vypracujete a budete si moci více vyskakovat.

 

10) Buďte trpěliví

 

Hledání práce trvá průměrně šest až osm měsíců, proto neklesejte na mysli a vytrvejte. Podobně když vám z dané firmy nikdo dlouho neodpovídá, mějte trpělivost s personalisty. Často se jim sejdou desítky nebo i stovky životopisů, tak se jimi neprokoušou za den.

 

Markéta Bartoníčková