Pozor, pozor, nepřehlédněte důležité pokyny pro uchazeče veletrhu, pro ty, kteří hledají nebo se chystají hledat práci, i pro ty, kteří jen chtějí mít větší přehled o trhu práce: 1. Zaregistrujte se zde na webu. 2. Vyplňte svůj profil. 3. Nahrajte životopis. Proč máte životopis nahrávat? Prostě proto, že…

  1. Pokud životopis nemáte, donutí vás to si nějaký vytvořit. Proč byste vlastně měli nějaký životopis vůbec mít? Protože od teď až do důchodu ho po vás budou chtít všichni, u koho se budete ucházet o zaměstnání.
  2. Pokud životopis máte, donutí vás to si ho projít, zkontrolovat a aktualizovat. Životopis, který jste narychlo sesmolili před třemi lety kvůli brigádě, už nikoho neohromí. Nepochybně dnes máte o dost bohatší zkušenosti, tak je prodejte. Jak napsat skvělý životopis.
  3. Získáte náskok přede všemi, kteří svůj životopis nenahrají a nebudou tak firmy mít čím zaujmout.
  4. Ušetříte spoustu času. Místo abyste svůj životopis posílali do desítek firem, jeho nahráním na profil k němu ty desítky firem rovnou získají přístup.
  5. Možná ani nebudete muset sami aktivně hledat práci, protože vám ji někdo nabídne na základě vašich předchozích zkušeností. Nebo vás minimálně pozve na pohovor a i to se počítá.