Chcete vědět, jak bude veletržní den probíhat? Vojta vám ukáže, jak to může vypadat.

Vstup na veletrh

Rychle dopiju svoje raní kafe a jde se na věc. U vstupu mi organizátoři předají tašku s veletržními materiály a nasměrují mě k místu, kde si vyberu své veletržní barvy.

Můžu si vybrat 1 – 3. Už předem vím, že chci oslovit firmy hledající lidi z marketingové sféry a z lidských zdrojů, proto obsluhu poprosím o modré a růžové kolečko a viditelně si ho přilepím na sako.

Na stejném místě se mě organizátoři zeptají, z jaké jsem školy a fakulty. Řeknu jim, že jsem absolvent Masarykovy univerzity, Fakulty sociálních studií.

Orientace na veletrhu

Hned potom otevřu tašku s veletržními materiály – vím, že v ní je hodně užitečných věcí.

Nejdřív ze všeho si vytáhnu brožuru doprovodného programu a zakroužkuji si v ní přednášky a workshopy, které bych rád navštívil. Na přednášky z Panelu zaměstnání jsem se registroval už předem, tam mám místo jisté.

Potom si vezmu do ruky plánek veletrhu a zorientuji se. Kde jsou jaké přednáškové sály? Kde najdu firmy, které chci dneska navštívit? Pomoci mi mohou i velké informační tabule s plánem a programem dne, které visí hned naproti Informačnímu stánku.

Příprava na setkání se zaměstnavateli


Do plánku si zaznačím všechno potřebné, udělám první korzo po výstavní ploše a ujasním si, kde je která firma. Potom se na chvilku zastavím v Chill-out zóně, zapadnu do křesla a vydechnu si. Nebudu vám lhát, jsem nervózní.

Vytáhnu si poznámky a Challenge Book, abych si ještě jednou připomněl, co je která firma zač a na co se jí chci zeptat. Připravím si soutěžní kartičku, abych ji pak nemusel hledat. A jdu na věc.

Setkání se zaměstnavateli

Zástupce první firmy, kterou chci oslovit, se zrovna s někým baví. Postavím se na dva kroky stranou a čekám. Za chvíli zahlédnu jeho kolegyni. Počkám, až si všimne, že ji pozoruju, usměji se na ní a přistoupím.

„Dobrý den, mé jméno je Vojta Žák, měla byste na mě chvilku?“

Když mi podá ruku, stisknu ji pevně, ale ne silově, a pak už spustím nacvičenou rutinu. Představit se v jedné větě, vysvětlit, proč jsem přišel, položit konkrétní otázku. Při rozloučení předat životopis, aby na mě jen tak nezapomněli.

Ještě než odejdu, zeptám se vystavovatelky, jestli byla spokojená s mojí prezentací. Protože spokojeně kývne hlavou, poprosím ji, jestli by mi nedala nálepku na veletržní soutěž.

Konzultace CV

Od jednoho vystavovatele nedostanu zrovna pozitivní feedback na svůj životopis. Rozhodnu se, že by se na něj mohli podívat profesionálové.

Na lávce vedle chill-out zóny leží CV zóna (vstupuje se do ní ale z opačné strany). Kariérní poradci a personalisté v ní radí studentům, jak si CV ještě vylepšit. Sice musím chvíli čekat ve frontě, ale vyplatí se to.

Občerstvení

Začínám mít hlad. Jídlo jsem si s sebou nevzal žádné, ale hned naproti je Café Práh, kam si můžu zajít na pizzu, toasty či palačinky. Uvnitř Galerie Vaňkovka je spousta fast foodů a restaurací.

Vyhlášení happeningové a veletržní soutěže

Jsem jeden z výherců happeningové soutěže. Její výsledky budou vyhlášeny ve 14:00 před pódiem u Informačního stánku.

Veletržní soutěž pokračuje až do 16:00. Na poslední chvíli vhodím soutěžní kartičku do sběrného boxu vedle Informačního stánku a pak akorát čekám, jestli mě vylosují.

Výherci se budou losovat v 16:00 na pódiu. Ceny doveletržní soutěže věnovali sami vystavovatelé a můžete si je prohlédnout zde.

Informace

Veletržní moderátor po celou dobu veletrhu vyhlašuje důležité informace – většinou mi stačí ho poslouchat, abych věděl všechno podstatné.
Když mi ale něco není jasné, stačí zajít k Informačnímu stánku (je kousek od moderátorského pódia), kde mi ochotně poradí.

Vojtěch Žák, absolvent Masarykovy univerzity

 

Na závěr...

Doufáme, že se vám naše malá exkurze do veletržního dne líbila. Kdybyste měli další dotazy, neváhejte se s nimi na nás obrátit. A hlavně pamatujte veletrhem to nekončí! Až se vrátíte domů, nastane čas revidovat všechny nově získané kontakty. Pokud chcete mít s lidmi dobré vztahy, musíte je budovat.

Těšíme se na vás 11. listopadu 2015 v 9:00 – 16:30 v Adam Gallery.