Občas na výstavní ploše potkáváme studenty, kteří by si rádi našli práci, nebo praxi, ale nevědí, jak zaujmout zaměstnavatele nebo správně napsat životopis. Abyste se nedostali do podobné situace, tak jsme si pro vás připravili online kurz. Díky němu se na veletrh lépe připravíte a oslnění zaměstnavatelů pro vás nebude tak těžké. 

Do online kurzu se dostanete díky registraci na webu jobch.cz. Přístup k němu mají všichni registrovaný studenti zcela zdarma.

V kurzu najdete praktické ukázky správně a špatně napsaného životopisu a tipy, jak „rozjet“ a udržet komunikaci s personalisty. Ujasníte si svou konkurenční výhodu i cíl. A navíc se můžete na konci kurzu zúčastnit soutěže o herní konzoli Playstation 4 slim od společnosti Honeywell.

Jak se přihlásit?

1. Registrujte se na www.jobch.cz. V administraci vstupte do sekce Projděte si online kurzem.

 

 

 

2. Pokud studujete Masarykovu univerzitu, tak zvolte možnost vytvořit účet pomocí konta na Masarykově univerzitě. Pak se přihlásíte přes UČO a své sekundární heslo.

 

 

3. Pokud studujete MENDELU, VUT v Brně nebo jinou školu, tak si založte účet přes následující formulář. Doporučujeme, abyste se registrovali přes e-mail. Facebook je totiž náladový a někdy se mu nechce pracovat. Nelekejte se, že kurz je vytvořený v prostředí systému, který využívá Masarykova univerzita. Kurz je pro všechny registrované studenty na webu www.jobch.cz bez rozdílu.

 

 

4. Registrujte se a vyplňte svůj osobní e-mail. Zvolte si takové heslo, které si budete pamatovat.
5. Do kurzu jste pak dostanete pomocí vašeho e-mailu a hesla.
6. Zobrazí se vám tahle stránka. Do kurzu se dostanete, když stisknete „Zobrazit kurz“ a pak ještě „Pokračovat v kurzu“.

 

 

 

7. Vítejte v online kurzu! Kurzem se můžete pohybovat podle toho, jaká téma vás právě zajímá. Odporučujeme začít lekcí „Vítejte v kurzu“. Při vyplňování testů si všímejte nápověd k soutěži o herní konzoli Playstation 4 slim od společnosti Honeywell.

 

Aby vaše příprava na veletrh nebyla pouze teoretická, připravili jsme si pro vás u každé lekce krátký testík. Nemusíte se ale bát, je velmi jednoduchý a pouze ověřuje, jestli jste text správně pochopili. Navíc díky testům se můžete účastnit soutěže – ale nebudeme prozrazovat příliš mnoho. Všechno potřebné najdete v sekci Soutěž.

Nezapomeňte, že využívat kurz můžete až po registraci na veletrh. A to je k teorii všechno. Praxe vám začíná 20. listopadu na brněnském výstavišti, kde máte více než 120 pokusů k oslnění zaměstnavatelů a získání stáže nebo práce. Tak přijďte, budeme se těšit!