Chcete získat praxi? Máte představu, jakou pozici a kde byste ji chtěli v budoucnu zastávat? Víte, kde začít sbírat první zkušenosti? Pokud si nejste s odpověďmi na výše uvedené dotazy jistí, je načase se zamyslet nad tím, co nyní umíte, kam směřujete a co vlastně očekáváte.

1. Poznejte sami sebe a své kompetence

Nejprve si někam sepište seznam činností a dovedností, ve kterých vynikáte a máte už nějaké zkušenosti. Nemusí jít hned o zkušenosti z pracovního prostředí, ale třeba ze zájmových kroužků, volitelných předmětů apod. Zamyslete se nejen nad tvrdými dovednostmi, jako jsou práce s určitým programem, znalost jazyka atp., ale také nad měkkými dovednostmi jako jsou kreativita, vytrvalost, time-management atd.

V další fázi se zamyslete, co vám naopak nejde, nebaví vás a nemáte ani motivaci se učit anebo umět. Dostanete tak rychle výčet toho, čemu se chcete při hledání práce vyhnout, nebo na čem ještě zapracovat. Nebaví vás pracovat hodiny u počítače? Nevyhledávejte práci v kanceláři. Bojíte se dělat velká rozhodnutí? Nechtějte vést tým, ale spíše se staňte jeho členem.

V poslední fázi prvního kroku si sami pro sebe řekněte, co je pro vás největší motivací. Vysoký plat, být nejlepší, vést druhé anebo skvělý kolektiv? Pokud toužíte po velkém výdělku, nejspíše pro vás nebude nejvhodnější neziskovka. Jestli chcete používat jazyk(y), hledejte uplatnění v mezinárodních společnostech.

2. Poznejte své limity a komfortní zónu

Nevadí vám často cestovat a poznávat nové kolegy z jiných zemí? Jste ochotní se klidně přestěhovat za prací do jiného města, ne-li země? Pokud ne, nevadí, jen to znamená, že byste měli shánět práci v tuzemské společnosti v místě svého bydliště.

Další otázky, na které byste si měli odpovědět, se týkají toho, jak si představujete svůj pracovní den. Chcete jej trávit při práci na společných projektech, nebo jste spíš samotáři? Je vaším snem pracovat často z domu, nebo potřebujete pro práci kancelář, kde vás nic nebude rozptylovat? Jste ochotní podřídit práci většinu svého času a možná i opustit nějaké koníčky? Možná se může zdát, že na otázky tohoto typu zatím nemusíte vědět odpověď… Jenže při hledání toho nejvhodnějšího zaměstnání je důležité znát zejména sám sebe a to, co jste ochotní pro práci obětovat.

3. Naučte se trpělivosti a vytrvalosti

I když možná odpromujete (nebo jste už odpromovali) s červeným diplomem, nemusí to automaticky znamenat, že vaše první pracovní pozice bude místo manažera nebo ředitele. Je dobré si zavčas uvědomit, že pro vyšší posty jsou důležité nejen znalosti, ale i letité zkušenosti. A za ty se taky platí. Pokud očekáváte za svou práci statisícový plat, nevzdávejte se ho, ale počítejte s tím, že nejspíš (pokud nebudete mít fakt kliku) nebude vaším nástupním.

Platí se za ochotu neustále se učit, vytrvalost a trpělivost. Proto berte svou první práci jako svůj odrazový můstek, kde máte čas se na pracovním trhu rozkoukat, poznat v praxi všechny své možnosti a nasměřovat své další úsilí a vzdělávání. Pak už se nemusíte obávat, že byste postupně na svou vysněnou částku nedosáhli.

4. Nepodceňujte se a oceňte se

Na druhou stranu se neprodávejte pod cenou. Fakt, že ještě nemáte tolik zkušeností jako starší kolegové, neznamená, že nemáte zaměstnavateli co nabídnout. Vaše dovednosti a znalosti něco stojí.

„Jako student nebo absolvent hledejte různé praxe a stáže, abyste měli do životopisu co napsat. Nevadí, že chcete pracovat v jiném oboru, než máte vystudovaný. Vysoká škola vám dala základy, máte přehled, umíte pracovat s informacemi, museli jste se zapřít, být vytrvalí a důslední,“ potvrdila personalistka Soňa Nedomová.

Je dobré si najít na internetu, jaký je na různých pozicích průměrný plat a zároveň se zamyslet nad tím, kolik potřebujete k pohodlnému vyžití. Na základě toho už si můžete vytvořit jasnější představu o tom, co můžete požadovat.

S podceňováním se ale neváže jen výše platu nebo mzdy, ale i prezentace vašich slabých stránek. Už máte seznam toho, co vám nejde. Je důležité si uvědomit, že každý má nějaké nedostatky a jde jen o to, jak je budete prezentovat.

Proto se na své slabší stránky nedívejte jen jako na nedostatky, ale taky jako výzvy a zapřemýšlejte, jak je zkusit vylepšit. Jestli vám nejdou jazyky, neříkejte personalistovi jen to, že nejste jazykově nejnadanější, ale i to, že se snažíte svou úroveň neustále zlepšovat třeba v jazykovce.