Spojení komfortní zóna používají lidé běžně – zejména proto, aby vám zdůraznili, že se jí musíte čas od času vzdát. Jenže to není tak jednoduché. Přece jenom se v ní cítíte bezpečně, víte co od okolí očekávat a jak řešit případné problémy. Když ale někdy nezariskujete a nevystoupíte z komfortní zóny, nemůžete zažít nic nového.


To, že budete žít každý nový den jako den předtím, vás nikam neposune.

Proč z komfortní zóny vystoupit?

 • Na opuštění komfortní zóny závisí váš úspěch, ať v osobním i profesním životě. Proč? Protože se odvíjí od toho, co všechno jste pro něj ochotní obětovat. Nemusíte ihned zpřetrhat všechny vaše dosavadní vztahy, stačí obětovat vlastní pohodlí.
 • Jako děti, jste každý rok chodili o třídu výš a cítili, že toho víte víc a víc. Když se ale po absolvování VŠ nebo ještě během studií nebudete dál rozvíjet, budete si za chvíli připadat jako byste neustále opakovali stejný ročník a vám nezbude nic jiného, než se opírat o dřívější zkušenosti. Nechcete být ale přece těmi, kteří pořád probírají s ostatními, jak je nefér, že nemají to a to a nebyli tam a tam.
 • Pozor! V tomto případě platí, že jaký si to uděláš, takový to máš. Nelitujte se proto, že jste něčeho nedosáhli a uvědomte si, že za to, co ve svém životě zažijete, jste odpovědní především vy.

Když si uvědomíte, proč chcete opustit komfortní zónu a co všechno tím můžete získat, snáze překonáte strach z neznáma.

 • Vystoupením z komfortní zóny toho můžete více získat, než ztratit. A co všechno? Zejména nové zkušenosti, přátele, zážitky i plusové body u budoucího zaměstnavatele. Ten ocení, že jste schopní a ochotní vzdělávat se nad rámec toho, co je po vás požadováno ve škole.

       Pokud tomu nevěříte, přečtete si rozhovor s Jarmilou Kroupovou z Komerční banky v JobMagazínu.     
 • Stanete se sebevědomějšími a odhodlanějšími. Malými krůčky se budete posouvat kupředu a pomalu se více a více otevírat novými zážitkům. Navíc budete šťastnější! Jakto? Znáte ten pocit, když se překonáte? Když nakonec dokážete něco, co jste od sebe nečekali? Tak takový pocit vás bude soustavně zaplavovat! Taky zjistíte, že vaše obavy byly úplně zbytečné a že se vám nic hrozného nestalo.

Nestanovujte si teď nedosažitelné cíle, postupujte pomalu, ale nezastavujte.

Kdy začít?

 • Nestanovujte si vzdálené termíny jako za měsíc, na Nový rok a podobně. Začněte hned. Nemusíte se rovnou zapojit do desítky projektů anebo se přestěhovat na jiný kontinent. Začněte reálným cílem, o kterém víte, že ho můžete dosáhnout bez toho, aniž byste museli vyvinout přehnaně velké úsilí. Už vás napadá, co by to mohlo být?
 • Veletrh JobChallenge! Proč? Protože je v centru Brna, je zdarma a je právě pro vás. Záleží jen na vás, jak se svou účastí naložíte můžete si otestovat setkání s personalistou, sebeprezentaci a další dovednosti. Jde o první neformální setkání se zaměstnavateli, takže se nemusíte bát přílišných formalit nebo toho, že se vám konverzace s vystavovateli nepovede na jedničku. Jednoduše čerpejte zkušenosti z první ruky, učte se a třeba zaujmete a získáte nabídku stáže nebo pracovního úvazku! 

     A pokud ne? Ověříte si, že vám u nohou leží vlastně celý svět a je jen na vás, jestli se odhodláte ho prozkoumat a využít všechny příležitosti, které nabízí, nebo se předtím uzavřete do své pohodlné bubliny.