Přednášky a semináře jsou dobrým základem. Takové zkušenosti ale mají i další zájemci o práci. Jak mezi nimi vyniknout a na Veletrhu JobChallenge ukázat, že můžete zaměstnavateli nabídnout více než ostatní? Nepřestávejte se vzdělávat.

Nemusíte po nocích koukat do skript a usilovat o získání několika titulů. Naopak. Soustřeďte se na konkrétní obor, ve kterém se chcete uplatnit. I když se v některých případech hodí mít přehled o dění v různých oblastech, pro zaměstnavatele je důležité najít někoho, kdo dané pozici rozumí a chce se v oboru dál rozvíjet.

Jak začít?

Potřebné znalosti si můžete doplnit na různých kurzech, workshopech a přednáškách. Před jejich výběrem se ale zamyslete, zda si jste jistí tím, v jakém oboru hledat práci a kam směřuje vaše kariéra. Jestli nedokážete na tyto otázky jasně odpovědět, nepanikařte. S rozhodováním vám mohou pomoci kariérní poradci na univerzitě, případně na Veletrhu JobChallenge.

Díky účasti na veletrhu ale získáte mnohem víc. Především si uděláte přehled o tom, co vám pracovní trh může nabídnout a co určité pozice obnáší. Díky tomu si utřídíte své představy a ujasníte si, čeho chcete ve svém profesním životě dosáhnout.

Kde se vzdělávat?

Pokud ještě studujete, můžete navštívit akce přímo na vaší univerzitě. Mimo školu narazíte na spoustu dalších, většinou jsou ale na rozdíl od těch předchozích zpoplatněné. Kurzy můžete vyhledávat například na www.naucmese.cz, kde narazíte jak na jednodenní, tak dlouhodobější školení z různých oborů po celé republice.

Pokud jste časově vytížení a máte pocit, že osobně už nezvládnete navštívit ani jednu akci, využijte on-line kurzy. Na internetu najdete řadu webů, které se on-line vzdělávání věnují a díky kterým získáte nejen certifikáty do vašeho CV, ale také poznatky, které jste se ve škole nedozvěděli.

Jak na studium on-line?

Na níže přiložených odkazech najdete webové stránky, které se věnují on-line vzdělávání v různých oborech.

Další odkazy na weby zaměřené na vzdělávání a souhrn výše představených stránek naleznete zde.

TIP: Speciální on-line kurz je připravený také pro návštěvníky Veletrhu JobChallenge. Registrujte se na webu www.jobch.cz a od 1. 11. vám budeme přímo na e-mail zasílat rady, jak se připravit na setkání s personalistou, jak se mu prezentovat a další užitečné tipy.

 

A proč to všechno dělat?

Další vzdělávání v oboru, i rozšiřování kompetencí mimo něj, je pro zaměstnavatele znamením, že se chcete rozvíjet. Ukazujete tak, že se nebojíte zkoušet nové věci a může s vámi počítat jako se schopným, aktivním členem týmu, který se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. Díky tomu získáte nejen více bodů ve výběrovém řízení, ale také příležitost zúčastnit se v práci různých školení a workshopů, které vás kariérně posunou dál.