Studujete vysokou, nebo jste čerství absolventi a přijdete si při hledání práce znevýhodněni oproti ostatním s dlouholetou praxí? Místo nevýhod se zaměřte spíše na své výhody! A jaké to jsou?

Minimální praxe není na škodu

Firmy samozřejmě potřebují dlouholeté experty v oboru, hledají ale i studenty s minimální praxí, protože si je chtějí „vychovat“        k obrazu svému. To u lidí s dlouholetou praxí nejde, protože už mají určité pracovní návyky z předchozího zaměstnání. Proto se studenti rychleji dostávají do pracovního procesu. Navíc jsou časově flexibilnější, což firmy vítají.

Zdůrazněte své dovednosti

Máte dojem, že nemáte jak dokázat personalistům své schopnosti a dovednosti? Jestliže jste neabsolvovali stáž nebo trainee program, vzpomeňte si na volnočasové aktivity, do kterých jste se zapojili. Pomáháte někomu s administrativou, vedete sportovní kroužek, baví vás organizovat narozeninové oslavy nebo doučujete matematiku? Všechno tyto aktivity se dají využít ve váš prospěch!

Stačí se jen zamyslet nad tím, jaký mají přínos pro vaši kariéru. Uveďme si příklad. Pokud doučujete matematiku, tak je to pro personalisty důkazem, že máte dobré analytické myšlení, vyjadřovací schopnosti anebo že jste dostatečně trpěliví a cílevědomí.

Školní projekty a absolventské práce

Opomíjenou částí CV jsou také školní projekty a absolventské práce. Ty jsou skvělým důkazem vašich schopností i znalostí. Nebojte se personalistům zdůraznit, že jste celý semestr pracovali na školním projektu. Hledejte v něm spojitosti s firmou, u které se ucházíte o práci. Třeba zjistíte, že jste zpracovávali analýzu odvětví, ve kterém daná společnost podniká. Podělte se o zjištěné výsledky a prokažte, že se v daném tématu orientujete.Pokud chcete najít skvělou práci, stáž nebo trainee program ve svém oboru, tak se registrujte na našem webu! Váš životopis se dostane k více než 120 zaměstnavatelům, se kterými se můžete osobně potkat na Veletrhu JobChallenge 22. listopadu!