Mezi 7 důvody, proč dorazit na Veletrh JobChallenge, jsme hned v úvodu vyzdvihli osobní kontakt. Možná příliš netušíte, proč byste měli pro nalezení stáže nebo pracovního úvazku dělat něco víc, než jen posílat e-maily s životopisy uvedeným kontaktům na firemních webech. Víte, proč se vám vyplatí zapomenout na online komunikaci a vyrazit do pavilonu A1 přímo za vystavovateli? Následující desatero vás přesvědčí o tom, že Face-to-Face setkání je ten nejlepší způsob, jak získat důležité kontakty, dozvědět se něco navíc a zaujmout budoucího zaměstnavatele.


1. Nakouknete pod pokličku. Z webu nikdy nevyčtete, jak se zaměstnanci k sobě chovají. Na stánku ale uvidíte nejen specifický dresscode, ale také odhalíte jaké vztahy mezi sebou zaměstnanci mají.

2. Dostanete okamžité odpovědi. Máte spoustu otázek, možná jste už do firmy i psali e-mail, ale nepřišla žádná odpověď. Zpráva snadno zapadne mezi ostatními, na přímo položené otázky vám ale personalisté hned odpoví.

3. Porovnáte konkurenty na jednom místě. Zatím jen zvažujete, kde byste mohli pracovat nebo kam se vydat na stáž. Udělejte si svůj seznam pro a proti a zjistěte, ve které společnosti by se vám nejvíce líbilo.

4. Dozvíte se “interní” informace. Na webu uvádí společnosti jen takové informace, jaké chtějí. Zajímá vás například výše platu? Zeptejte se. Vystavovatelé vám vše řeknou na rovinu.

5. Vystoupíte z davu. Životopisů viděli zástupci firem stovky. Jen s málem zájemců o práci ale mluví F2F. Staňte se těmi, které si díky krátkému rozhovoru zapamatují a navažte své první pracovní kontakty.

6. Dostanete neomezený prostor zaujmout. V CV můžete popsat všechny své dosavadní úspěchy. Pouze při F2F kontaktu ale získáte prostor ukázat, jací doopravdy jste a proč by o vás měl zaměstnavatel stát.

7. Uděláte si ve všem jasno. Víte, co obnáší různé pozice na pracovním trhu? Nebo vás jejich názvy matou ? Odhalte, co se za nimi skrývá a nechte si navíc od expertů poradit, co udělat pro to, abyste byli pro určitou pozici ti praví.

8. Vylepšíte svou sebeprezentaci. Dumáte nad tím, jak se představit ostatním a jak komunikovat s personalisty? Přijďte si to vyzkoušet nanečisto. Překonáte strach z osobního kontaktu a odhalíte, jak na váš projev reagují ostatní a co musíte ještě zlepšit.

9. Získáte důležité kontakty. Ať už sháníte práci, nebo o úvazku teprve uvažujete, správné kontakty se hodí vždy. Seznamte se s odborníky ve svém oboru a nechte si od nich poradit, jak zvýšit své šance na uplatnění.

10. Zažijete to na vlastní kůži. Veletrh není jen o navazování kontaktů. Společnosti na něm také částečně představují to, na čem jejich zaměstnanci dennodenně pracují. Tak proč si to nevyzkoušet a zjistit, jestli by vás to bavilo?


Z osobního setkání s vystavovateli na Veletrhu JobChallenge toho samozřejmě můžete vytěžit mnohem víc. Zajímá vás co? No přece pracovní nabídku! Nevěříte? Podívejte se na online vzkazy studentů a čerstvých absolventů na naší FB stránce. Tak dorazte a stejně jako oni vytěžte z návštěvy maximum.