6 důvodů, proč jít na veletrh

Hledáte si práci výhradně online a představu o pracovním trhu získáváte z inzerátů? Neříkáme, že to nejde, ale víme, že to jde rychleji a efektivněji. Jak? Na veletrhu.

20. 9. 2022

Bez popisku

1. Porovnáte zaměstnavatele


Na jednom místě a za krátký čas uvidíte desítky zaměstnavatelů. Budete vědět, které firmy aktivně hledají nové zaměstnance i z jakých oborů jsou. Pokud se s některými zástupci dáte do řeči, můžete se dozvědět o tom, jak to u nich probíhá.

2. Vyzpovídáte zaměstnavatele


Vyměňte si na chvíli role a zeptejte se na vše, co vás z práce u nich zajímá. Jak probíhá výběrové řízení? Jaký je firemní dresscode? Kolik hodin průměrně pracují přes čas? Jaké jsou možnosti dalšího rozvoje a kariérního růstu?

3. Poznáte pracovní pozice


Zjistěte, jaká pracovní náplň se skrývá za názvy pozic a inzerátů, ať nejste nemile překvapeni. Může se stát, že si pod danou pozicí představujete hlavně kreativu, ale ve skutečnosti budete většinu času zahlceni administrativou. Udělejte si v tom jasno už od začátku a ušetřete si spoustu času a nepříjemností.

4. Objevíte nové možnosti


Možná vás ani nenapadlo, kde všude se s vaším oborem dá uplatnit. Prohlédněte si stánky a pobavte se s personalisty. Uvidíte, že často lidé hledají příležitosti i mimo svůj obor.

5. Natrénujete si sebeprezentaci


Vystupte ze své komfortní zóny a představte se zaměstnavatelům. Veletrh je možností pro vás vyzkoušet si představení v bezpečném prostředí a zdokonalit se. Čím častěji se budete představovat, tím snadnější to pro vás bude. Navíc také můžete díky osobnímu kontaktu s personalisty vystoupit z davu a získat plusové body na výběrovém řízení. Nebudete už jen jménem mezi ostatními uchazeči, ale kandidátem, který projevuje zájem o práci v dané společnosti.


6. Vyšperkujete svůj životopis

Připravte si životopis v digitální podobě, nebo jej vezměte s sebou. Na veletrhu se na něj mohou podívat naši poradci, kteří jej s vámi vylepší a naučí vás, jak vytvářet skvělé životopisy.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info