AI vám práci nenajde - přijďte na JobChallenge

21. 6. 2023

Bez popisku

Jedním z největších technologických trendů posledních let je umělá inteligence (AI). Mnoho lidí věří, že AI by mohla zcela transformovat hledání práce, od doporučení pracovních příležitostí až po automatizované rozhovory. AI ale místo Vás na pohovor nedojde a může dokonce zanedbat některé důležité aspekty hledání práce.

Osobní interakce
I je schopná rychle prohledat nabídky práce a vybrat ty, které nejlépe odpovídají vašim dovednostem a zkušenostem, ale nemůže nahradit hodnotu osobní interakce. Na veletrhu JobChallenge máte možnost setkat se s potenciálními zaměstnavateli tváří v tvář, což vám umožní poznat se s aktuální zaměstnanci firmy, pochopit firemní kulturu a zjistit, zda byste do daného týmu zapadli. Na eventuálním pohovoru potom také můžete narazit na někoho, koho už znáte, díky čemuž budete méně nervózní.

Síťování
Pracovní veletrhy jako JobChallenge jsou skvělou příležitostí k navázání důležitých profesních kontaktů, které byste online nikdy nepotkali. Například, pokud máte přímý kontakt na někoho z firmy, můžete získat informace o budoucích pracovních pozicích ještě předtím, než se stanou veřejnými. Můžete se dozvědět více informací o tom, co od uchazeče na tuto konkrétní pozici aktuálně daná firma potřebuje, jaké dovedností a zkušenosti hledá, ale i jaký přístup k práci očekává. Tyto informace můžete využít při tvorbě životopisu i na samotném pohovoru.

Reálná zpětná vazba
Pracovní veletrhy také nabízí jedinečnou příležitost získat přímou zpětnou vazbu od potenciálních zaměstnavatelů. Můžete se dozvědět, co na ně udělalo dojem, co byste měli vylepšit a jak se dále rozvíjet ve svém oboru.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info