Díky aktivnímu přístupu při studiu získáte pracovní návyky a sebekázeň - říká Pavel Kuttelwascher z Valea

26. 10. 2022

Bez popisku

Pavel Kuttelwascher

System Validation Technical Project Manager


Vedu tým zabývající se testováním na celém jednom projektu. Pokrýváme to od definice testovací strategie (co budeme testovat), přes testovací scénáře (jak to budeme testovat) až po reporty zákazníkovi (co nám z testů vychází). Mám zodpovědnost za to, že je projekt správně otestován.

Pavel vystudoval VUT, FEKT, Ústav Elektrotechnologie, obor: Elektrotechnická výroba (navazující magisterské studium)

V květnu 2022 oslavil 6 let ve společnosti Valeo.

 

Co Vám dalo studium VŠ?

Samozřejmě mnoho, ale mám-li se na to podívat z trochu obecnější perspektivy, pak titul inženýra, díky kterému jsem si po studiích našel okamžitě práci. Na druhou stranu, během svých studií jsem také poznal Brno jako žádné jiné město.

Jak Vás studium VŠ připravilo na praxi?

Už rámci studia na nás tlačili, abychom byli prakticky připraveni na budoucnost. Chodili jsme například do jedné z velkých brněnských firem a dívali se na pájecí linky. V rámci univerzity jsme navštěvovali čisté prostory, kde jsme si sami vyráběli polovodičové součástky na křemíkových waferech. Přičichli jsme si i k elektronové mikroskopii.

Co ze studií se Vám aktuálně v praxi hodí?

Možná není důležité, jak se váš obor jmenuje nebo jaké přesně má zaměření. Je skvělé, když vás uvede do světa techniky. Když vám dá technický přehled, jak věci fungují: od elektrických kabelů přes pájení až po teoretickou fyziku a její využití v praxi. V současné době tyto nabyté vědomosti používám u vývoje chytrých aut prakticky denně.

Proč je dobré být při studiu aktivní?

Aktivní přístup je důležitý kvůli budoucímu uplatnění. Získáte tak pracovní návyky a sebekázeň, která se vám bude hodit v každé práci. Pro mě hrál důležitou roli i fakt, že už jsem věděl, co mě v procesu čeká.

Proč se studentům vyplatí přijít na Veletrh JobChallenge 2022?

Věřím, že se nejen pobaví na jednotlivých stáncích, ale i něco zajímavého se dozví. Nejdůležitější ale zůstává přehled, jaké je čekají profesní možnosti při či po ukončení studia.

Přijď také získat přehled o svých profesních možnostech:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info