Jaké jsou moje šance na trhu práce?

Město Brno má k srpnu 2022 nezaměstnanost na úrovni 5,0 %. Česká republika má jednu z nejnižších hodnot nezaměstnanosti v Evropské unii - 3,4 %.

17. 10. 2022

Bez popisku

Stane se to pravděpodobně v životě každého z nás – účast na výběrovém řízení, chystání se na pohovor, nervozita, úzkost. Co nám ale říká statistika o naší šanci na trhu práce?

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů je míra nezaměstnanosti. Česká republika se pyšní jednou z nejnižších hodnot v celé Evropské unii s číslem 3,3 %. Brno je na tom lehce hůře se svými 4,7 %, to je nicméně ovlivněno velkou částí zaměstnanců, kteří do Brna přijíždí z okolních obcí. Tato cifra znamená, že na jedno volné pracovní místo vychází cca 0,58 uchazeče. Při hledání práce a účasti na výběrových řízeních tak myslete na to, že nároky nejsou kladeny pouze na Vás jako uchazeče, ale i Vy si budete mít z čeho vybírat. Zaměstnavatelé se musí snažit zaujmout kvalitním zázemím společnosti a postavením na stabilním trhu. Bodují hlavně zaměstnavatelé s důrazem na work-life balance, přátelské a příjemné prostředí, a hlavně ochota představit se, zpřístupnit a otevřít v komunikaci již k uchazečům o práci. Na dalším pohovoru tak nemyslete jen na to, abyste zaměstnavatele zaujali, ale i zda-li zaměstnavatel zaujal Vás a máte zájem pro něj pracovat u něj na tomto trhu plném nabídek s pracovními místy. 

Přijďte za námi na veletrh JobChallenge zjistit, kteří zaměstnavatelé by Vás svými benefity oslovili a stojí za Váš cenný čas.

Chci se registrovat

Bez popisku

Chci se podívat na aktuální data:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info