Stevardem ve vlaku RegioJet – najít své místo v práci i životě

Najít stabilní pracovní místo a zázemí pro kariérní i osobní růst téměř vždy vyžaduje množství kompromisů. Především při studiu nebo čerstvě po získání titulu může být první krok k soběstačnosti náročný a obhájit bez předchozí praxe své uplatnění na trhu práce je o to víc složitější.

15. 5. 2023

Bez popisku

Možná i proto si spousta studentů volí jako přivýdělek či start kariéry práci stevarda. Kromě slušné mzdy a rozmanitosti činností nabízí tato pozice důležité zkušenosti z práce v kolektivu, časovou flexibilitu a v dnešní době neocenitelné komunikační dovednosti.

Když k tomu připočtete skutečnost, že stevardi procestují kus světa a mají možnost navázat spoustu důležitých kontaktů pro budoucí návštěvy zahraničí, je tato pozice perfektním startovacím bodem pro aktivní mladé lidi toužící po seberealizaci.

Práce na cestách

Stát se stevardem na palubě mezinárodního vlaku je bezpochyby skvělou příležitostí, jak poznat nejen Česko, ale také Evropu. Ať už jako brigáda, zkrácený úvazek nebo full-time, práce na palubě vlaku je z velké části o poznávání nových zemí, měst a lidí. Pokud jste ve vztahu, máte unikátní příležitost vydělávat a objevovat svět společně, protože v RegioJetu není problém domluvit si práci v páru.

Ze zkušeností našich stevardů víme, že se v týmu navazují jedinečná přátelství na celý život, páry si u nás vydělají na společné bydlení a posádky žlutých vlaků do Chorvatska mají dovolenou u moře přímo v pracovní náplni. Ideální skloubení příjemného s užitečným.

Zvládnete nepříjemné situace

Stejně jako v životě i v práci musí člověk občas řešit něco nepříjemného. Avšak o to příjemnější je být na podobné situace připraven. Vlak je sofistikovaný stroj a na kratších i delších cestách občas dojde k nějaké poruše. Pokud je to například zpoždění, nefunkční klimatizace, WC nebo kávovar, cestující budou nespokojení. To je ten správný čas pro stevardy, aby situaci uklidnili.

Přesně pro tyto případy má RegioJet komplexní a efektivní systém školení. Naučíme vás ověřená a funkční řešení pro uklidnění situace, která se vám budou hodit i v běžném životě. Na složitější problémy přitom nikdy nebudete sami – tým vás podrží. Občas jen stačí zachovat chladnou hlavu, mluvit věcně, empaticky a s klidem. Tím se ostatně dostáváme k dalšímu bodu.

Naučíte se umění komunikace

Nejen introverti určitě ocení možnost naučit se dokonale komunikovat s lidmi. Ve vlaku, což je vlastně takový mikrokosmos, je komunikace mnohem osobnější. Za rok na pozici stevarda strávíte na kolejích stovky hodin a obsloužíte tisíce cestujících, což je naprosto dokonalý způsob, jak si osvojit příjemné vystupování, vstřícnost, prohodit pár slov a otrkat se do života.

Není to práce v kanceláři

Pokud nevydržíte na jednom místě a čekáte od své práce víc než jen každodenní stereotyp, není důvod sedět v kanceláři. Na rozdíl od papírování a nekonečného zírání do obrazovky se na palubě vlaku pořád něco děje. S ostatními kolegy tvoříte funkční tým, na jehož schopnostech opravdu záleží.

Kromě toho oceníte i časovou flexibilitu a rozmanitost. Je na vás, jak si domluvíte směny a jak dlouho chcete pracovat. Hodilo by se vám tento měsíc víc peněz? Stačí si naplánovat přesčasy nebo vzít směnu za kolegu. Stejně tak máte na výběr různé trasy, takže můžete pracovat na českých i zahraničních linkách a trénovat angličtinu a němčinu.

Pokud vám někdy přišla práce v kanceláři jako pouhé administrativní zaplnění volného místa, věřte, že při práci stevarda na vás budou spoléhat nejen cestující, ale především právě kolegové. Pracovitost, entuziasmus a schopnost spolupráce je v RegioJet týmu velmi ceněna. Tady totiž opravdu někam patříte.

Práce dobrá pro vás i pro planetu

V současnosti velké téma udržitelnosti a zodpovědného života vůči přírodě a životnímu prostředí rezonuje u spousty uchazečů o první zaměstnání. Proč tedy při uvažování o své pracovní budoucnosti nebrat v potaz i budoucnost naší planety?

Kariéra v RegioJetu je v tomto ohledu skvělou volbou, protože železniční doprava se drží na pomyslné špici nejekologičtějších způsobů dopravy se zanedbatelnými 0,1 % produkce emisí v porovnání s ostatními způsoby dopravy (zdroj: Evropská agentura pro životní prostředí, 2022).

Součástí flotily RegioJetu jsou moderní úsporné lokomotivy TRAXX MS3, které dokáží snížit spotřebu energie až o 7 %. 18 těchto lokomotiv je již v provozu a dalších 13 bude nasazeno do provozu během podzimu 2023. Udržitelnost a zodpovědnost k životnímu prostředí jsou nedílnou součástí RegioJetu a s radostí uvítáme každého, kdo to vidí stejně.

Zaujala tě tato pozice?

Pro více informací klikni na tlačítko

Chci se podívat!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info