RWS

IT
SERV
MARK
ADMI
PART-TIME
HAND
FULL-TIME

O nás

Jsme největší světový poskytovatel jazykových služeb - pomáháme zákazníkům vytvářet, překládat a dodávat jejich obsah ve více než 250 jazycích. Náš globální tým lingvistů, projektových manažerů, specialistů a odborníků na lokalizaci úzce spolupracuje se zákazníky, aby zajistil, že jejich komunikace a obsah bude konzistentní ve všech jazycích a v souladu s daným trhem. Pracujeme s klienty jejichž produkty denně používáte na svém smartphonu nebo PC stejně jako další 2 miliardy lidí po celém světě.

Nabízíme

  • Příležitost odstartovat svou kariéru a postupně se vypracovat třeba na pozici projektového manažera
  • Práci ve skvělé společnosti – pracujeme s exkluzivními klienty a naši zaměstnanci jsou profesionálové na pravém místě
  • Skvělý tým lidí, kteři jsou fér, otevření a přátelští – vždy se budeme snažit Vás podporovat
  • Mezinárodní tým, kde budete mít možnost denně komunikovat v angličtině
  • Příjemné prostory v samém centru Brna
  • Možnost převést svoje nápady do praxe
  • Férové ohodnocení, bonusy a celý balíček benefitů (flexibilní pracovní hodiny, 5 týdnů dovolené, 2 sick days, možnost home office, stravenky, cafeteria plan)

Požadujeme

Bez angličtiny a selského rozumu se u nás neobejdete. Hledáme lidi, kteří se nebojí převzít odpovědnost, kteří jsou schopni kriticky vyhodnotit situaci a nebojí se přijít s novými řešeními. Zájem o technologie je vždy vítán, protože lokalizace bez IT je jako web bez grafiky.

Jestli Vás zajímají cizí jazyky, informační technologie, nebo chcete dělat práci, ve které využijete Vaše komunikační a koordinační dovednosti, dejte nám o sobě vědět! 

Pozice pro absolventy

Localization Engineer

Localization Lead - Junior

Linguistic Services Manager - Junior

Publishing and Media Specialist - Junior

Test Engineer

C# Developer - Junior

QA Specialist - Junior

Service Desk Specialist - Junior

Data Engineer - Junior

Přijímací proces

Jak probíhá přijímací řízení a jak dlouho trvá, závisí na konkrétní pozici.

První, kdo se s vámi spojí, bude jeden z našich Talent Acquisition Partnerů – Lucka, Romča nebo Liv. Vysvětlí vám, co od dané pozice můžete očekávat a společné proberete vaše pracovní zkušenosti a očekávání.

Dalším krokem je často praktický test – ať už se jedná o případovou studii k vyřešení, excelový test, kódování nebo test vaší pozornosti na test kvality.

Po úspěšném dokončení testu vás pak pozveme na jedno až dvě kola pohovorů, kde budete mít možnost setkat se a otevřeně se pobavit se svým budoucím manažerem a často i s některými členy týmu.

Časté otázky

Jak se teda jmenujete? RWS Group? RWS Moravia, Moravia IT?

Náš příběh? V roce 1990 jsme v Brně začínali ve dvou jako Moravia IT, což je doposud naše legální entita.

Časem jsme malinko vyrostli, a od roku 2019 jsme po akvizici RWS Group začali vystupovat jako RWS Moravia – tehdy nás už bylo přes 1500 po celém světě – v severní i jižní Americe, Asii, v Evropě.

V roce 2020 jsme koupili našeho největšího konkurenta SDL a spolu jsme se rebrandovali na RWS Group.

Dnes nás je přes 7500, z toho 700 nás sedí v Brně. Za ty roky jsme povyrostli, ale přátelská a pohodová kultura Moravia IT se neztratila.

 

Lokalizace? To je něco s GPS?

Představte si svět, ve kterém váš smartphone funguje pouze v korejštině, vaše oblíbená streaming appka je pouze ve Švédštině, a vaše auto vás sice upozorní, že vaše brzdy nefungují, ale pouze v němčině.

Takhle by svět vypadal bez lokalizace. Lokalizace není však jen překlad, ale i celkové přizpůsobení obsahu, textu a vizuálu pro různé trhy a různé země. V RWS díky lokalizaci pomáháme prolomit nejen jazykové, ale i kulturní bariéry.

Jak se RWS dařilo v době Covidu?

Covid pro nás nebyl jednoduchý, v RWS se však paradoxně vyznačoval hlavně vysokým nárůstem práce, a také jedním z nejúspěšnějších kvartálů v historii existence firmy.

Abychom to spolu zvládli nejen ve fyzickém ale i psychickém zdraví, vytvořili jsme pro zaměstnance online kuchyňku, kde si lidé mohli přijít jen tak popovídat, organizovali jsme online teambuildingy, pub quizy, online Mikuláše pro děti, nechyběly ani podpůrné skupiny pro rodiče, ale i tréninky na stres-management.

Do kanceláří jsme se vraceli postupně, tak abychom neohrozili zdraví kolegů, zároveň jsme se jim snaižli pobyt doma zpříjemnit co nejvíce – zápůjčkou od veškerého HW, až po kancelářské židle.

 

Chceš mít o dané společnosti přehled?

Registruj se a označ tuto společnost tlačítkem „Mám zájem“. Díky tomu nezapomeneš, které společnosti na tebe udělaly dojem. V profilu se ti také zobrazí seznam favoritů i s časy, kdy vysílají. Takže budeš mít vše po ruce! Tato funkce je pouze pro registrované.